PROJEKTOVÝ DEN 201711.04.2017

Komukoli prospěti můžeš, pomáhej rád! Aneb sedmý projektový den.
Ve čtvrtek 6. dubna 2017 uspořádala Střední odborná škola sociální a zdravotnická – Evangelická akademie v Náchodě (dále jen EA) v pořadí již sedmý projektový den opět zaměřený na pomoc potřebným lidem.
Celý den proběhl ve znamení spolupráce s Papežskými misijními díly v ČR a Diakonií Českobratrské církve evangelické. Program projektového dne byl zaměřený na Bangladéš a také na český projekt Pečuj doma.
Se současnou potřebou pomoci Bangladéši a se životem v této zemi seznámil studenty pan Filip Breindl, který byl v loňském roce členem výpravy PMD do Bangladéše. Pan Filip Breindl, který je vedoucím zpravodajské redakce a zástupcem šéfredaktora rádia Radio Proglas, studentům poutavě vyprávěl o své účasti na misijní cestě.
Součástí projektového dne byly i přednášky paní Paprstkářové z Diakonie ČCE, která žáky seznámila s projektem Pečuj doma (program pro lidi, kteří pečují doma o své blízké).
Odpolední blok projektového dne se nesl v duchu studentských dovedností. Tančilo se, přednášelo v angličtině, hrálo se divadlo a v neposlední řadě se tleskalo dětem ze ZUŠ, které byly hosty EA a které předvedly skvělé taneční číslo nacvičené pod vedením Jany Faltové. Společným tancem dětí a studentů EA byl završen krásný den plný dobré vůle a odhodlání pomáhat.
Projektový den byl doprovázen i prodejní výstavou materiálů PMD a studentských výrobků. Ta celý týden probíhala ve vstupních prostorách Městské knihovny v Náchodě. Výtěžek z prodaných exponátů putoval do Bangladéše a k rukám organizátorů projektu Pečuj doma.
Ve středu přijaly na výstavu pozvání i děti z MŠ, přinesly víčka na pomoc nemocné Rebece a zatančily si bangladéšský tanec s tanečníky z EA.
Jelikož je EA fairtradovou školou, byly součástí výstavy i materiály o Bangladéši z pohledu fairtradu a nechyběl ani ft stánek s nabídkou dobrůtek.

Naše pomoc je jen malou kapkou, ale když se sejde mnoho a mnoho kapek, vznikne proud, z proudu řeka a najednou se ocitneme v moři dobré vůle a lásky k bližnímu. Otevřeme svá srdce i dalšímu, tentokrát osmému, projektovému dni na EA?Autor: Mgr. David Hanuš


Zpět na předchozí stránku