FÉROVÝ FOTBAL 201618.05.2016

Férový fotbal 2016

SOŠS-EA je jednou ze čtrnácti škol v ČR, které obdržely titul Fairtradová škola. Stejně jako v loňském roce se i letos, dne 11. 5. 2016, pořádal turnaj ve fotbale smíšených družstev, který měl nejen prověřit schopnost fair play všech zúčastněných, ale i podpořit Fair trade – spravedlivý obchod. Míša Mazurová a Denisa Valášková – studentky, které již třetím rokem pracují na propagaci této iniciativy, nabízely během turnaje kávu, čaj a čokolády z fairtradového sortimentu.
Férový fotbal má svá zvláštní pravidla – hraje se v pěti hráčích – brankář je chlapec a v poli jsou stále dvě dívky a dva chlapci. Dalším neobvyklým pravidlem je, že gól dívky platí za dva body.
Turnaje se zúčastnilo pět družstev náchodských středních škol a naše družební škola z polského Bozkówa. Hrálo se nejprve každý s každým, na závěr souboj o třetí místo a samozřejmě finále, napínavý zápas dvou nejlepších družstev.
Ve společném družstvu nebyly dívky jen do počtu, srdnatě bojovaly s chlapci a řada z nich se prosadila i střelecky. Největší hvězdou turnaje a triumfem vítězného Jiráskova gymnázia byla Veronika Thérová, která v šesti utkáních získala celých čtrnáct bodů pro svůj tým.
Konečné pořadí tedy je: 1. místo – Jiráskovo gymnázium, 2. místo – Obchodní akademie, 3. místo – SOŠS-EA skup. A, 4. místo – SOŠ Stavební, 5. místo – ZSA Bozków, 6. místo – SOŠS-EA skup. B.
Děkujeme všem soutěžícím za účast a reprezentaci svých škol. Děkujeme také za sponzorské dary pro týmy i jednotlivce, které do soutěže věnovaly firmy Tech Prog, Pekárny a cukrárny Náchod, Primátor, Sport Hotárek a Radical Sport Náchod.


Autor: Mgr. David Hanuš


Zpět na předchozí stránku