Projektový den 201623.03.2016

Naše škola pořádala dne 17. 3. 2016 6. Projektový den. Akce na pomoc dětem ze Srí Lanky a Iráku se konala v budově školy. Od 10 hodin zde paralelně probíhaly přednášky PMD v podání národního ředitele PMD v ČR Mgr. Leoše Halbrštáta a kameramana Martina Rýznara. Formou těchto přednášek se žáci dozvěděli o životě na Srí Lance. Eliáš Molnár žákům zprostředkoval informace o pomoci DIAKONIE ČCE v Iráku.
Po přestávce, která byla vyhrazena na nákup misijních koláčků, studentských výrobků a materiálů PMD a fairtradových dobrot, následoval studentský program. Letos se studentům program opravdu vydařil! Předvedli působivé ukázky iráckého tance a tance ze Srí Lanky. Nechyběly ani prezentace v angličtině. Po zamyšlení spirituála Marka Bárty zazněla hymna PMD Pošli mě, půjdu já. Tuto píseň zazpívali všichni studenti společně.
Na závěr celého dne nikdo ze studentů asi jen tak nezapomene, neboť prvnímu ročníku se podařilo roztančit celou tělocvičnu, kterou kolovalo veliké srdce a všude zněla dojemná píseň We are the World!


Autor: Mgr. David Hanuš


Zpět na předchozí stránku