POHÁDKOVÝ LES02.10.2015

Tradiční pohádkový les se vydařil
I letos pořádala Střední odborná škola sociální – Evangelická akademie v Náchodě pohádkový les. Na děti z mateřských škol a prvních tříd ZŠ čekaly pohádkové postavy na trase, která začínala u prameníku Idy. Děti putovaly s pohádkovými postavami až k hasičské zbrojnici v Bělovsi. Po cestě plnily nejrůznější úkoly (vyrábění indiánských čelenek, házení míčků na cíl, poznávání chutí ovoce…).
Starší děti procházely delší trasou, na které je v Montaci čekalo i malé lanové centrum. Pohádkovým postavám vdechli život žáci SOŠS-EA, kteří si v převlecích s dětmi zasoutěžili a po celou dobu trvání akce se všem dětem věnovali. Za to a za důkladnou přípravu jim patří dík, stejně tak jako učitelům naší školy.
Dík patří také dobrovolným hasičům z Náchoda za poskytnutí prostoru hasičské zbrojnice v Bělovsi, kde vzniklo pohádkové zázemí. Také děkujeme Městské policii Náchod za to, že zajišťovala bezpečnost při průběhu akce a umožnila dětem prohlédnutí policejního vozu a jeho vybavení.
Děti, které se pohádkového putování zúčastnily, obdržely drobné dárky a občerstvení. Nestalo by se tak bez pomoci sponzorů, především náchodského pivovaru Primátor a.s., Hitrádia Magic a společnosti NUTRICIA DEVA a.s.
Pohádkový les 2015 skončil, ať žije pohádkový les 2016!


Autor: Mgr. David Hanuš


Zpět na předchozí stránku