Adaptační kurz 1. ročníku           v bělči nad orlicí 

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020

 

OBOR PRAKTICKÁ SESTRA NABÍZÍ SVÝM STUDENTŮM STIPENDIA

  

V prvním zářijovém týdnu (2. – 4. 9. 2019) se uskutečnil seznamovací pobyt žáků 1. ročníku v Bělči nad Orlicí v táboře J. A. Komenského, což je nedaleko Třebechovic pod Orebem.
I přes počáteční nepřízeň počasí se „adapťák“ vyznačoval skvělou náladou. Velký úspěch měly seznamovací hry, díky kterým se prolomily počáteční komunikační bariéry. Vítaným zpestřením pro žáky byl jistě i výlet do nedalekého skanzenu v Krňovicích.

Všem, kteří se zúčastnili, moc děkujeme a přejeme úspěšný vstup do středoškolského života!

Za 1. ročník Mgr. Petra Frýbová

V pondělí 2. 9. jsme zahájili školní rok 2019/20. Do lavic prvního ročníku zasedlo celkem 65 žáků. Z toho 29 praktických sester, 21 sociálních vychovatelů a 15 ošetřovatelů.
Všichni prváci odjíždějí na tři dny na zahajovací kurz do tábora v Bělči nad Orlicí.


Všem přejeme úspěšný nový školní rok!

Naše žákyně, budoucí praktické sestry, a učitelé se spolu s pracovníky Oblastní nemocnice Náchod a.s. aktivně zúčastnili Dnů zdraví. Akce proběhla ve středu 17. dubna na stadionu v Rychnově nad Kněžnou.

Více


AktuALITY

17/09/19 ve středu 18/09/19 končí výuka všech tříd ve 13,15 hod.

17/09/19 první poprázdninová "fairtraidová" přestávka.

15/07 - 02/08/19 škola bude uzavřena z důvodu dovolené.

28/05/19 od 10 h proběhne v obřadní šíni náchodské radnice předávání maturitních vysvědčení


Slovo Úvodem...

Střední odborná škola sociální a zdravotnická - Evangelická akademie v Náchodě byla založena v roce 1991 pro humanitně založené žáky. Jejím hlavním cílem je vzdělávat a vychovávat odborníky ve zdravotnictví a oblasti sociální práce. Škola nabízí střední vzdělání ukončené maturitní zkouškou ve dvou oborech: Praktická sestra a Sociální činnost - sociální vychovatelství. Dále škola nabízí obor středního vzdělání s výučním listem - Ošetřovatel.

Škola je respektovaným partnerem nejen náchodské samosprávy a různých regionálních sociálních a zdravotnických zařízení, ale především Oblastní nemocnice Náchod, a. s., která je v současnosti největší oblastní nemocnicí Královéhradeckého kraje.

Škola je oborově sladěná a vychází vstříc poptávce na trhu práce.